U napomeni iz laboratorijskog izveštaja o ispitivanju krvi stoji: ck-citratna krv, ek-edta krv, s-serum. Najljubaznije vas molim da mi objasnite šta to znači. /vonjelica8@gmail. Com/

    Odgovoreno: 29. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Razlika je u reagensima koji se nalaze u epruveti. Ck-citrat kao reagens ima na citrat, ek-edta ima kao reagens edta i ta epruveta se koristi za krvnu sliku i sedimentaciju a s-serum je epruveta sa reagensima za kompletnu biohemiju kao i za neke hormone. Laboratorije to navode kao reference da bi se znalo koji su reagensi korišćeni