Pozdrav, imam 26 godina i student sam. Kada imam ispit, kolokvijum, prezentujem nesto, uhvati me jaka nervoza. Desavalo mi se uglavnom na dan ispita, ali se sada prenelo i na 3, 4 dana pred ispit. Simptomi su, dijareja, pospan sam, nervozan, imam pojacanu kiselinu u zeludcu. Sada imam ispitni rok i ne mogu lepo da se koncentrisem na ucenje bilo kog ispita jer sam stalno napet zbog ispita koji mi se redjaju kao na traci. Cesto mi je i muka, ne mogu da jedem, poremetim metabolizam i posle mi treba dosta vremena da povratim apetit. Eto toliko o mom problemu i bio bi vam jako zahvalan ukoliko biste mi pomogli.

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Simptomi koje navodite odgovaraju akutnoj reakciji na stres. Ono što je najbitnije, nije ništa opasno i strašno. D bi ste ublažili simptome možete da koristite neki od probiotika i povremeno nešto od lekaova za smirenje. Takođe na tržištu opstoje i pomoćna lekovita sredstva koji su namenjeni studentima a služe za održavanje i poboljšanje koncentracije npr. Akutil fosforo