Poštovani, zbunjen sam količninom simptoma koji me prate otprilike 6 meseci unazad. Prvo da kažem da sam konstantno prehlađen i da je to počelo u oktobru prethodne godine nakon jedne prehlade koja me je držala oko 3 nedelje. Nakon toga, na manje klimatske promene, koliko sam uspeo da primetim, prehladim se: kijanje, suvi kašalj sa osećajem grebanja sa desne strane grla, prehlađen stomak u smislu da mi neka hrana ne odgovara, da mi je muka ili imam česte stolice. Pre nekoliko meseci, svaki put kada se oznojim dobijam urtikariju po celom telu - u vidu slivenih promena. Zbog toga sam se javio lokalnom lekaru alergologu i uradio sam svakakve analize po njegovim uputima: hiv, hcv, hbsag, sifilis - negativni, antitela negativna, urin i krva slika i biohemija su u redu, anti-ebv igg pozitivan, anti-ebv igm negativan, aso latex test negativan, herpes simplex igg pozitivan, igm negativan, alergo testovi nisu pokazali ništa posebno sem standardno na travu, prašinu, seno, i malo osetljiviju kožu generalno. Ne znam koji mi je sledeći korak ali ja sam počeo baš loše da se osećam. Da napomenem imam osećaj da mi gastrointerstinalni trakt ne radi kako treba s obzirom da imam stalno iste tegobe a ima želudačnu kilu i imao sa helikobakteriju. Povrh svega, stalno sam malaksao, umoran, bezvoljan, često kada se menja vreme imam te drastično jake meteriopatske tegobe: vrtoglavice, zujanje u ušima, pritisak u grudnom košu. Voleo bih da čujem vaše mišljenje pošto ovdašnji lekari me šalju dalje bez konkretnog rešenja ili odgovora.

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Možda bi bilo dobro da uradute nešto po pitanju imuniteta. Da u dogovoru sa doktorom počnete da uzimate neke suplemente ili pomoćna lekovita sredstva. Što se tiče simptoma vrtoglavice, zujanja u ušima, pritiska u grudnosm košu, stanje može odgovarati i anksioznom napadu, odnosno kumulativnom dejstvu stresa. Ako se do sada niste javljali gastroenterologu ne bi bilo na odmet da vas i on pregleda