Postovani, radio sam analizu stanja vitamin d i dobio rezultat: 45. 78. Preporucena vrednost je za vitamin d (> 75) . Obzirom da imam kalcifikacijju misica i da ih trenutno razbijam masazama, da li postoji prirodni put da nadoknadim vitamin d, jer na kapsulama pise da ne treba da se piju ako postoji kalcifikacija?

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Vitamin d u hrani: puter, ojačani margarin, mleko, morske ribe: losos, tuna, sardina, haringa, riblje ulje (iz jetre) – holekalciferol (vitamin d3); ljuska kakaoa, džigerica, žumance, koštano brašno
      probajte da forsirate ove namirnice u ishrani. Ne mogu da tvrdim da će to biti dovoljno da se stanje popravi i ovo je samo kratak spisak namirnica bogatih vitaminom d