Poštovani doktore, imam problem. Naime, budući da sam se osećala loše (probadajući bolovi u predelu srca, česta nesvestica, konstantna pospanost) otišla sam kod lekara, koji mi je dao uput za vađenje krvi. Dobila sam rezultate te vas molim da mi ih pojasnite: krvna slika - gran% 72. 5; biohemija - glukoza u serumu 6. 0, trigliceridi u serumu 1. 00, holesterol (ukupan) 7. 7, hdl holesterol 1. 55, ldl holesterol 5. 70, indeks ateroskleroze (ia) 3. 7, vldl holesterol 0. 5, ast 28. 0, alt 17. 0, ggt 9. 0, bilirubin - ukupan u serumu 8. 0, bilirubin - direktan 2. 00, c - reaktivni protein (crp) <0. 71. Imam 19 godina i nisam do sada imala zdravstvenih tegoba. Zabrinuta sam za moje zdravstveno stanje jer mi je lekar koji je radio laboratorijski nalaz rekao da mi je lipidni status jako loš za moje godine. Molim vas za savet. Unapred zahvalna, jelena.

    Odgovoreno: 24. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Ono što je evidentno to je da kao što vam je doktor rekao lipidni status vam je jako visok, pogodovo za vašu životnu dob. Mišljenja sam da bi ste trebalid a se javite endokrinologu radi pregleda, takođe i kardiologu da vam uradi pregled i ekg. Nije mi jasno iz vašeg pitanja da li ste bili na nekom drugom pregledu osim kod lekara opšte prakse