1. Da li je laserska epilacija štetna za kožu?

    Pitanje broj: #169476

    Da li je laserska epilacija štetna za kožu, i da li moze ostaviti neke posledice kasnije u budućnosti? Imam veliki problem za dlakama, i rešila sam da krenem na tretman nogu, pazuha i prepona. Da li vi preporučujete laser ili ne?

    Odgovoreno: 18. 05. 2020.
    • Poštovana,

      Do sada se pokazalo da laserska epilacija nije opasna. Naravno, postoje komplikacije (npr. opekotine) koje se mogu javiti ukoliko je tretman odrađen nestručno. U svakom slučaju, posavetujte se sa doktorom kod kojeg radite tretman, jer će on/ona proceniti da li je Vaša koža problematična i koliki je rizik za nastanak komplikacija.

      Srdačan pozdrav i srećno sa tretmanima,

      Dr Magdalena Nikolić