Postovanje, od rodjenja imam ispupcenu venu na prednjoj strani noge tacnije kao nabubreli kruzic. Kasnije tokom osnovne skole pa i dan danas pojavljuju mi se nove vene uglavnom na ruci, zapravo takva ispupcenja. Bolove nemam, osim u toj veni na nozi koja je od rodjenja. U njoj se nekad javi bol ali retko kad. Za jednu venu na ruci znam sigurno da je nastala zbog toga sto sam dugo pisala tom rukom, i osetila sam pritisak zatim mi je iskocila vena, to je bilo u osnovnoj skoli. Poslacu vam sliku u prilogu. Da napomenem vadila sam krv mnogo puta i skoro sam radila ekg radi panicnih napada i to je sve u redu, ali te vene nisam nikada proveravala.

    Odgovoreno: 18. 05. 2020.
    • Poštovana,

      Ukoliko se nastavi problem sa Vašim venama - u smislu pojave novih i povećana intenziteta bolova, savetujem da uradite pregled vaskularnog hirurga.

      Pozdrav

      Dr Magdalena Nikolic