Dobro vece, vec duzi vremenski period imaž neprijatan osecaj sa desne strane napred, u zadnje vreme se prosirilo i pozadi ka ledjima, jaci je osecaj, nije to bol nego kao otok, kao da pritiska tu nesto. Pre par meseci sam isla kod gastroentetologa, rekao mi je da je jetra uvecana i masna i da to ima veze sa tim. Al meni je iz dana u dan, sve neprijatniji osecaj.

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovana,

      Uvećana i masna jetra može da ti ove simptome. Trebalo bi da izbegavate jaku i masnu hranu, jer kao osoba sa takvom jetrom možete imati sklonost ka stvaranju žučnih kamenaca, koji takođe mogu prouzrokovati ove tegobe.

      Bitno je promeniti način ishrane, a ukoliko tegobe nastave da se pogoršavaju, obratite se nadležnom lekaru.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić