Dobar dan Imamo dete 19 meseci sa sledecim simptomima.

    Nocu se budi i kaslje. Ponekad se isto desava u toku dana. Kada smo isli kod lekara (pre 10 dana) konstatovano je da ima crveno grlo i sekret u srednjem uhu. Dobili smo da pije Floksal kapi, Apis Gola sprej za grlo, Fitobalm gel za mazanje.

    Zubi ga takodje sada dosta muce dok rastu. . . . Takodje smo otisli pre 2 dana da izvadimo krv i rezultati su u prilogu.

    Da li mozete da nas posavetujete sta bi trebalo dalje da radimo? P. S. Kasalj je prestao juce. . . sada se javlja letimicno u toku noci. . .

    Hvala unapred Dejan

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovani Dejane,

      Ukoliko primetite da se simptomi pogoršavaju - izraženiji kašalj, povišena temperatura i preznojavanje, potrebno je javiti se lekaru jer dete ima infekciju.

      Kašalj se javlja noću jer se sekret nakuplja a u ležećem položaju ometa normalno disanje. Ukoliko se kašalj nastavi, možete probati sa nekim sirupom kako bi detetu olakšali izbacivanje sekreta.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić