Postovani, imam dugo godina problem u vidu bola sa desne strane stomaka ispod rebara , osecaj tupog bola (stezanja) koji ide prema ledjima, Godinama sam radio razne analize koje su uvek pokazivale rezultate da je sve u redu. Izmedju ostalog radio sam i ultra zvuk abdomena gde je takodje nalaz uredan. Prosle godine sam uradio gastroskopiju zbog sasvim drugog problema a to je nepodnosljiva kiselina koju osecam u poslednjih par godina bez obzira na nacin ishrane. Nalaz je sledeci : Hijatus Hernija odnosno zeludacna kila. Moje pitanje je da li bol koji osecam sa desne strane moze da se poveze sa kilom ? Hvala

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovani,

      Želudačna hernija je jako neprijatno oboljenje, jer izaziva simptome poput gorušice, muke i povraćanja, kao i tupih i učestalih bolova u raznim delovima grudnog koša i abdomena.

      Sve ove simptome možete izbeći tako što ćete se hraniti na način koji ne opterećuje Vaš želudac. Potrebno je izbaciti i alkohol i gazirana pića jer ona dovode do nadimanja i širenja, pa tako i bolova.

      Ukoliko osećate da se tegobe pogoršavaju, posavetujte se sa Vašim gastroenterologom.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić