Zdravo. Imam problem sa jezikom. Jezik me, već peti dan konstantno pecka, pogotovo vrh jezika. Koristim daktanol svaku noć pred spavanje i još više me pecka, a pogotovo kad stavim sode, peckanje je gotovo nepodnošljivo...

    Odgovoreno: 11. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Moguće je da ste jezik nečime oštetili i da su vaši nervni završeci direktno izloženi uticajima iz spoljašnje sredine.

      Nemojte koristiti supstance koje Vas peku.

      Možete probati ispiranjem čajem od Žalfije ili kamilice, kao i sa nekom kremom za desni - gingival i slično.

      Ukoliko peckanje ne prestane, javite se nadležnom lekaru opšte prakse kako bi Vas dalje uputili specijalisti ORL.

      Srdačno,

      dr Magdalena NIkolić