Sinoc sam se posekla na casi kod prsta, tacnije kod palca , ali imam bolove u tom delu, narovito kada pomeram ruku i imam malo duboku ranu i dalje. Probala sam sa oblogama sa kamilicom , ali je i dalje isto. Da li treba nesto da mazem da mi ta rana nekako zaraste ili trebam nekome da se obratim za to?

    Odgovoreno: 11. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Potrebno je ranu isprati jodom ili hidrogenom. Potom previti i sačekati da rana krene da zarasta. Kada se rana zatvori, možete koristiti kreme koje će ubrzati proces epitelizacije: Cicaplast, Cicabio, Contratubex i slične.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić

Komentari na pitanje: #168111

    • Milica Zivkovic 11. 04. 2020.

      Koristim povidin jod rastvor. Da li je potrebno da ga par puta dnevno stavljam i da li je najbolje direktno na rani ga koristiti ili na vati , pa ona tek na rani? pozzz