Postovani, imala sam problema pre dve nedelje sa jakom upalom grla i pila lek Cefalexin (dve kutije). Takodje uradjene su mi kompletne analize krvne slike, stitne zlezde, srcanih markera, urina i sve je bilo uredno. Jedino u rezultatima sam imala problema sa gvozdjem (6.9) i niskim feritinom (26) U doba upale su mi se pojavili plihcici na zdrelu grla (koji nisu bolni) i koji su sada posle 2 nedelje od pocetka upale jos uvek prisutni, ali bih rekla da su delimicno ublazeni. Mozete li mi objasniti sta su oni i da li su opasni. Prilozicu sliku grla.

    Odgovoreno: 02. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Promene u vašem ždrelu mogu nastati usled infekcije bakterijama ili virusima. Obično lečenje ovih promena nije potrebno, jer će "proći same od sebe", međutim ukoliko primetite bilo kakvu promenu na gore - veći broj promena, bol, i slično, javite se Vašem lekaru opšte prakse.

      Što se tiče rezulata analiza, možete početi sa suplemetnima gvožđa, ali tek nakon konsultacije sa Vašim lekarom opšte prakse.

      Pozdrav

      dr Magdalena Nikolić