Poštovani, htela bih da se posavetujem sa vama da li mi je krvna slika u redu i hormoni štitne žlezde? Zbog nedostatka daha i ubrzanim radom srca lekar opšte prakse me je uputio na analize, medjutim postoji i pretpostavka da je sve od stresa i panike. Značila bi mi vaša procena,hvala unapred. Kalcijum je 2,54 T3 2,5 T4 147,7 TSH 1,02

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Da bi se odredila funkcija štitne žlezde i ukoliko postoji sumnja na neko oboljenje, potrebno je odrediti sledeće analize: TSH, FT4,FT3, anti TG antitela, anti TPO antitela i anti TSH antitela. Ukoliko imate i neka antitela, preporučuje se i ultrazvuk štitne žlezde.

      Vaši simpotmi mogu ukazivati na određena oboljenja štitne žlezde, međutim bez ovih analiza to nije moguće utvrditi.

      Ukoliko imate još nekih tegoba, poput promena u telesnoj težini, kvalitetu kose, noktiju i kože, potrebno je da se obratite endokrinologu radi dalje dijagnostike i evaluacije vašeg stanja.

      Vaše tegobe nisu urgentne, te Vas molim da vaše preglede zakažete nakon završetka vanrednog stanja i epidemije u našoj zemlji, do tada hvala što ostajete kod kuće!

      Pozdrav

      dr M. Nikolić