Molim Vas da mi kažete sta znaci povisen broj LMY u nalazu

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovani,

      tumačenje krvne slike nikada ne ide samo. To je jedan kompleksan proces, gde se mora sagledati više faktora.

      Što se tiče vaše krvne slike, povišena vrednost limfocita koju imate ne mora ništa da znači jer je na samoj granici referentne vrednosti.

      Povišene vrednosti limfocita se najčešće sreču i infekcija, i to virusnim, pa je moguće da ste boli u kontaktu s nekim virusom koji se ispoljio samo na ovaj način.

      Pozdrav

      dr M. Nikolić