Poštovani, da li biste mogli da mi protumačite nalaz? Da li je zabrinjavajuće ovo što je van granica referentnih vrijednosti? Nalaz je naručen zbog ginekološkog problema, tačnije eventus conceptionis abnormalis alius

    Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 03. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Vrednosti koje su povišene mogu ukazivati na neku bakterijsku infekciju. Ne morate brinuti zbog ovih rezultata. Bilo bi poželjno da se utvrdi koji deo organizma je pod infekcijom (urogenitalni trakt, respiratorni putevi i slicno).

      Ukoliko do sad niste bili na kontroli kod Vašeg ginekologa, savetujem da odete kako biste utvrdili uzrok vašeg problema.

      Pozdrav

      dr Magdalena Nikolić