Molim Vas za savet.. Dobila sam virus od dece, temp, malaksalost itd.. Ks je pokazivala virus, dr nije nista dala.. Posle pet dana temp prestane ali ne i simptomi, kasalj, nos itd.. Opet ks, granulociti poviseni, le mirni.. Dr kaze preslo u bakterijsko Sinacilin 2x500,na 12 sati.. Bude mi bolje, dan posle antib temp 37.2,opet osecaj iscrpljenosti.. Opet ks, sad le 11,7.. Dr mi je danas dala hemomicin, pet dana po jednu.. Temp nemam ali se osecam iscrpljeno i dalje.. Inace sam malokrvna.. Savet sta jos urafiti, ovo je treca nedelja mucenja! Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Ukoliko ste izlečili bakterijske i virusne infekcije, razlog Vaše malaksalosti i iscrpljenosti može biti upravo malokrvnost, zatim poremećaj elektrolita, ili pak neki hormonski disbalans - Hašimoto tireoiditis.

      Savetujem da ponovite analize kompletne krvne slike sa standardnom laboratorijom (glukoza, urea, kreatinin, mokraćna kiselina, holesterol, HDL, LDL, trigliceridi, AST, ALT, ALP , GGT, LDH, CK, natrijum, kalijum, magnezijum) i vitamin D.

      Takođe, da biste proverili štitnu žlezdu potrebno je uraditi sledeće analize : fT3, fT4, TSH, anti TPO antitela, anti TG antitela i anti TSh antitela.

      Obratite se nadležnom lekaru opšte prakse i endokrinulogu kada prestane vanredno stanje u našoj zemlji, do tada hvala što ostajete kod kuće!

      Pozdrav

      dr M. Nikolić