izašla mi je neka ospa, po delu leđa kao hepres zoster, ali to sam već imao, da li je moguće da je opet taj herpes

    Odgovoreno: 03. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Kada jednom preležimo Herpes zoster virusnu infekciju, ovaj virus u našem organizmu ostaje do kraja života. Kada dođe do pada imuniteta, virus se reaktivira i manifestuje na koži. Moguće je da ste opet imali ovu infekciju.

      Ukoliko Vam se dogodi da opet dobijete simptome, potrebno je da se unutar 72h od pojave prvih promena na koži javite vašem lekaru opšte prakse kako biste dobili adekvatnu terapiju.

      S poštovanjem,

      dr M.Nikolic