Pre par god sam imao alergiju na penicilin. Neprijatno iskustvo kao neki šok. Kao dete sam ga primao u vidu injekcija i nikad nisam pokazivao znakove alergije. Sada sam dobio zamenu hemomycin. 250mg. Infekcija grla. Grip. Hteo sam da Vas pitam koliko je hemomycin bezbedniji po mene? Doktorka kaže da nije na bazi penicilina i da ga mogu slobodno piti. Anksiozna sam osoba, pijem latu, ksalol od 0.5 po potrebi. Zaista imam taj strah od antibiotika. Svako me uverava da je ok i da otklonim taj strah.

    Odgovoreno: 02. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Penicilin i Hemomicin ne pripadaju istoj grupi antibiotika. Ukoliko ste uzimali hemomicin a niste razvili alergiju, možete uzimati ovaj lek kada je to potrebno i kada ga propiše lekar.

      Važno je napomenuti da Panklav i Amoksicilin kao jedni od vrlo često propisivanih lekova spadaju u grupu antibiotika u kojoj se nalazi Penicilin, savetuje se da ove antibiotike ne uzimate.

      Pozdrav

      Dr M. Nikolić