Vec nekoliko dana imam cudne bolove u glavi koji nisu jaki, ali su neprijatni i netipicni.. Ne znam kako bi ih opisala, kao trnci i pulsiranje i prisutni su u svim delovima lobanje.. Pored toga, naizmenicno mi titraju oci i osecam blage bolove u predelu ociju, cela i nosa.. Analgetici ne pomazu mnogo.. Povremeno osetim lelujanje, pri naglom okretanju glave ili ustajanju.. Ne znam da li je povezano sa time, ali i u grlu vec neko vreme osecam kao neko strano telo i neprijatnost prilikom gutanja.. Molim za misljenje

    Odgovoreno: 02. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Ukoliko i dalje imate glavobolje, savetujem da se javite lekaru opšte prakse kako bi Vas on dalje uputio neurologu ili neurohirurgu.

      S neurološke strane, možda treba uraditi snimanje glave, i dalju potrebnu dijagnostiku.

      Takođe, proveriti da li postoji problem sa visokim krvnim pritiskom.

      Pozdrav

      Dr M. Nikolić