Poštovani, Pre 4 meseca sam vadila vitamin d i bio je 19 od tada pijem D vitamin od 1000 ID
    i sada mi je 39.Zanima me treba li da povecam dozu vitamina? Hvala.

    Odgovoreno: 02. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Možete povećati dozu, međutim kako ide lepo vreme i sunce, nedostatak vitamina D možete nadoknaditi izlaganjem suncu u periodu kada ono nije štetno- do 10h i posle 16h ( ovo se odnosi na letnje mesece kada je UV indeks zračenja visok) pa se onda možete vratiti na staru dozu.

      Pozdrav

      dr M. Nikolić