1. Razlika između Ksalola i Alora

    Pitanje broj: #157560

    Poštovani,

    Interesuje me koja je razlika između Ksalol lijeka i Alora tableta za smirenje? Da li se dejstvo ova dva lijeka razlikuju na centralni nervni sistem?

    Odgovoreno: 30. 05. 2018.
    • Poštovani,

      Alora je lek biljnog porekla, koji se prema istrazivanjina odično pokazao kod anksioznih, napetih osoba, sa blažom kliničkom slikom. U manjim dozama ne dovodi do sedacije. Ksalol spada u grupu dugodelujučih benzodiazepina, i koristi se za ozbiljnije anksioznisti, panična stanja, psihoneuroze. Alora se odlično podnosi i nuspojave su veoma blage. Sklonost zavisnosti je veoma mala i više je psihološkog karaktera. Za razliku od Ksalola koji dužom upotrebom dovodi do zavisnosti.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #157560

    • Da li alotra tablete mogu koristiti u trudnoći . Ne mogu da spavam, sve sam umorna!

    • Dobro jutro. Molim vas da mi pomognete, imam jake napade anksioznosti. Imam veliki strah da ce mi se nesto lose desiti, da cu da se ugusim da umrem. Lupanje srca, pocnem da se tresem. Veliki strah preovlada u meni. Pila sam caj od maticnjaka, pila tensilen ali mi ne pomaze. Molim vas pomozite mi da zivim normalno. Imam 30 godina. Pozdrav

    • Poštovani , Molim Vas preporuku, Da li može da se pije u toku dana ksalol od 0,25 i bromazepam od 1,5mg. Naravno ne istovremeno . Hvala unapred na odgovoru. S poštovanjem , Vaš verni pratilac

    • Postovani,interesuje me da l i Alora moze da se pije istovremeno sa Ksalolom? Pozdrav!

    • Dobar dan. Da li mozete da mi odgovorite.Pre 7.8 godina sam pila antidepresiv i ksalol. Antidepresiv sam ukinula polako i ostao je ksalol po potrebi. To me je drzalo dve tri godine tako ksalol po potrebi. Ali sad u poslednjih godinu dana ksalol pijem svaki dan 0,5mg. Medjutim plasim se da mi se ne vrati ono stanje od ranije jer kao da mi ne deluje vise taj ksalol pa po nekad kad me uhvati nepetost u vratu i misicima i iznemirenost ja popijem jos pola ili celu. Da li bi mozda trebalo da predjem na bromazepam . Ili da li sa ksalolom moze da se pije Alora ili nesto sta mi predlazete na biljnoj bazi. Ne bih da se vracam na AD. Molim vas za odgovor. Najteze mi je ujutro,uhvati me anksioznost,lupanje srca,napetost. Nemam mira,da lezim da radim,sta god da krenem lose mi je. Hvala