Poštovani, imam problem sa viškom kilograma nakon porođaja. Porodila sam se 22. 03. 2013. Pre porođaja sam imala 92 kg, a nakon samog porođaja po izlasku iz bolnice imala sam 84 kg. Porodila sam se carskim rezom. Sada imam 88 kg, što znači da sam se posle porođaja dodatno ugojila. Plašim se da na svoju ruku promenim način ishrane i započnem dijetu jer dojim bebu, a moram da regulišem težinu zbog kukova (imala sam iščešenje oba kuka prilikom rođenja, i operacije na banjici) . Molim vas za savet o načinu ishrane.

    Odgovoreno: 05. 09. 2013.
    • Poštovana,
      To se desava relativno mnogim zenama.
      moj savet je da promenite nacin ishrane barem dok dojite a da sa dijetom krenete posle toga.
      naravno i broj kalorija je bitan za unos, zapravo treba obratiti vrlo veliku paznju na sve kako na kvalitet tako i na kvantitet.