Poštovani,
    Budite ljubazni pa mi odgovorite da li je zračenje prenosivo tj da li osoba koja se zrači tj ide na terapije jer je imala rak u vaginalnom delu i posle toga dolazi u kuću da li postoji mogućnost da to šteti meni. U pitanju je kozmetičarkina mama koja dolazi vikendom tamo pa se ja bojim dal kad idem tamo a ne idem stalno ću biti ozračena.
    Hvala na odgovoru...

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.

Komentari na pitanje: #9624

    • Poštovani imam fibrocisticne dojke iz desne godinam ide beo sekret. U februaru se pojavila krv iz te iste dojke radila sam mamografiju i dvaput ultrazvuk i sve je u redu za moje godine. Rečeno mi je da su mikrokalcifikacije i prosireni mlecni kanalic. Dva meseca se nista nije pojavljivalo ponovo sam isla na ultra zvuk sa doplrom i opet nista nisu nasli da bi mi se prekjuce opet pojavila krv i bradavice me svrbe i peckaju. Ne znam da li ima veze, ali prsti na desnoj ruci mi trnu i ta ruka me boli do lakta samo noću. Moje pitanje je,  šta dalje? Pozdrav,

    • bejza ahmetovic 11. 01. 2013.

      Imala sam problema s vidom i radila magnetnu rezonansu glave pa me interesuje sta oznacava moj nalaz koji kaze sublentikularne ciste obostrano uz ostali nalaz endokranijano uredan kortikoreduktivne promjene cerebruma empty sella upalnepromjene max, sinusa.

    • Jula 2010. Godine uradjena bronhoskopija, potvrdjen> carcinoma squamosum invasivum gradus ii (tip krupnih neorožavajućih ćelija) dijagnoza: tm. Pulm. L. Sin t4n1mo st. Post bronhoscopian 7/10 phd: ca planocellulare invasivum g2 iradiatio palliativa pulm. L. Sin et mediastini šifra bolesti: c34. 1 konzilij 28. 10. 2010. Dijagnoza: neoplasma malignum l. Sin. St. Post. Kt no iv histološka dijag. Ca sguamocell. Invasuvum pulm. Sin. Post. Ht. Kod pacijenta je sprovedena palijativna transkutana radioterapija raka lijevog pluća i medijastinalnih limfnih žlijezda na linearnom akceleratoru energijom 15mv. Aplicirana je doza od td30 gy u 10 frakcija, izocentričnom tehnikom s ap/pa poljima. Četiri ciklusa pe protokola. Lab. Nalazi od 01. Juna 2011. Crp 166, 6 (n-5, 0) se-116 tkom terapija do danas nije mi propisano ništa za jačanje imuniteta. Od završetka terapija decembra 2010. Svakodnevno mi se pojavljuje visoka temperatura i do 40 stepeni. Imam slab apetit i dosta sam smršao. 27. Maja ove godine radio sam eho abdomena sve je bo. Možda 5-6 puta dnevno izbacim šlajm žućkasto zelenkaste boje. Ne kašljem. Preporučena je simptomatska terapija. Šta to znači? Imao sam upalu pluća prije mjesec dana i to je sanirano. Šta da uzmem za poboljšanje apetita i imuniteta. Preporučuju mi u apoteci ecomer. Šta da koristim protiv temperature, i da li je tačno da je ona posljedica terapija? I molio bih vaše mišljenje o ukupnoj situaciji, da li ima nade, ali iskreno. Sve stoički podnosim, pa i istinu, a zna se da ona najviše boli, ali je istina. Želim vam svako dobro, i srdačan pozdrav. Hvala!

    • Ovo je i mejl od mog sina. Nisam znala drugacie postaviti pitanje pa moram ovako. Lecenje konkomitantnom kemo radio terapiom diagnoza c 53 i posledice ljecenja: moj broj je 065741827 hvala.