1. Rak u predelu između jednjaka i pluća

    Pitanje broj: #167873

    Moj otac ima diagnostikovan rak u predelu između jednjaka i pluća veličine 10cm. Pre konstatacije je imao napade od po par puta u toku dana, u vidu otežanog disanja, jakih bolova glave, neprijatnog zadaha, teškog gutanja hrane i vode, bolova u predelu leđa kod leve lopatice, bolova u poprsju sa epizodama padanja u nesvest, mutiranje i gubljenje glasa te nekontrolisano kašljanje (koje bi trajalo i po sat vremena do potpunog potpunog iscrpljivanja kada bi zaspao).

    Molim vas za mišljenje i dalje korake koje bi trebali poduzeti? Da li se zbog novonastale situacije s korona virusom ovakve operacije rade, i ako da koji je najbrži način za zakazivanje iste? Otac ima 65 godina,

    Odgovoreno: 04. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Svakako mora prvo da se javi pulmologu koji će kompletirati dijagnostiku i prikazati ga onkološkom konzilijumu gde će biti donesena odluka o daljem lečenju, koja zavisi od ph nalaza, kliničkog stadijuma bolesti, opšteg stanja...

      Srdačan pozdrav

Komentari na pitanje: #167873

    • Moli vas da kažete nešto o ovom ct nalazu. Kakve su moje šanse? Hvala.