Postovani, pitam za mog oca, operisan od karcinoma debelog creva aprila 2019 god, hemioterapiju primao 6 meseci i dobro je podneo to, evo trenutno metastaza na kicmi, nema velike bolove ali od stomaka pa nanize obe noge utrnule, skoro da ne moze da hoda. Cekam konzilijum u ponedeljak i ide sigurno na zracenje u Nis, potvrdio onkolog. Pa me zanima koliko mozemo da ocekujemo od tog zracenja, da li se moze oporaviti i stati opet na noge ili je ipak to tesko, mozete mi slobodno reci iskreno. Unapred hvala

    Odgovoreno: 07. 07. 2020.
    • Vas otac ima ekstenzivnu promenu u torakalnoj kicmi koja vrsi kompresiju na kicmenu mozdinu i zato ima slabost nogu. Morao bi hitno da se ozrači. Na zalost u  Srbiji jedino na X nozu u Beogradu mogu uraditi terapiju a da ona ima dugorocniji efekat. Svi ostali centri mogu uraditi samo osnovnu palijaciju,

      Srdacan pozdrav