1. Obostrano fibrocistične dojke

    Pitanje broj: #102338

    Uz dojke nalaz: negativna porodična anamneza. Obostrano znaci fibrocisticne displazije. U gmk leve dojke zona narušene arhitektonike veličine oko 6x5mm sa blagim posteriornim slabljenjem signala. U levoj aksili lgl velicine oko 10x6mm. Bi rads 3 1 sin bi rads 2 1 dex uz kontrola za 3 meseca. Molim vas mišljenje jer ne razumem ovaj nalaz.

    Odgovoreno: 30. 05. 2019.
    • Znači da je potrebno promenu pratiti za tri meseca i ukoliko se uvecava sproveti biopsiju i eventualno hirurško lečenje. Za sada nema znakova za malignu bolest u dojkama.

Komentari na pitanje: #102338

    • Desno se ne vide solidne i cistične promene.Levo dva građanima 6mm. Levo u SGK oko 4-5 cm od areole u srednjoj trećini korpusa se vidi zona narušena arhitektonske. prečnika 15 mm. Levo u SGK čista 6mm. Molim vas,da li ovo razlog za veliku brigu. Piše da nisu uvećani limfni nodusi. Možete li mi protumačiti ovaj nalaz? Hvala.