1. Rezultat hemoterapije nakon operacije

    Pitanje broj: #153048

    Imala sam maligni tumor grlića materice stadijum ib2, primila sam 3 serije nact hemoterapije i nakon toga su mi odstranili grlić, matericu i jajnike. Rezultat ph nalaza je bio da je tumor bio figo ia2. Da li to znači da mi je tumor od samog početka bio stadijum ia2 ili je to uticaj hemoterapije? Takođe me zanima opis bolova u karlici? Hvala!

    Odgovoreno: 16. 01. 2019.
    • Cilj primene hemoterapije ili radioterapije u neoadjuvantom (preoperativnom pristupu) jeste da se inicijalno lokalno uznapredovala bolest redukuje. Novi figo stadijum na def. PH nalazu je rezultat uspesne HT. Nije sve u hirurgiji.

      Pozdrav.