1. Dužina života sa rakom dojke

    Pitanje broj: #146683

    2013. sam operisana, dijagnoza: ca ductalae mamae invasivum (hist. Gradus ii, nukl. Gradus ii) dcis čini 5% tumora (solidni i kribriformni tip gradus i). Tu promera 12x10x10. Sinus histocytosis lymphonodorum 0/9. Receptorski status: er: 85% , pr: 60% , her2: 0, ki67: 30% . Quadrantectomia gl mammae dex. Cum dissectio axilae dex.
    Do kraja januara 2014. sprovedena zrašna terapija sa 50 +10 gy. Jos uvek koristim Nolvadeks tbl 20 mg dnevno. Idem na redovne kontrole i do sada se nisu pojavile komplikacije. Živim normalno, ali, po nekad se setim šta je kod mene i osetim da me spopadne duboka zabrinutost, jer ja sam prihvatila lečenje, očekujem da živim bar još 20 godina.
    Međutim, želim Vaše mišljenje o prognozi ove bolesti? Pozdrav!

    Odgovoreno: 26. 01. 2019.
    • Da, radi se o karcinomu dojke, ali Vaš nalaz nije los. Očekuje se dugo preživljavanje. Možda se kod Vas razvija raktivna depresija, te je potrebna konsultacija pishologa ili psihijatra, ili psihologa u savetovalištu za rak Instututa za onkologiju i radiologiju Srbije, odnosno nadležnog onkolškog dispanzera.