1. Radikalna operacija unutrašnjih ginekoloških organa

    Pitanje broj: #159769

    Da li mi možete protumačiti otpusnu listu od ujne koja je operisana skoro: laparatomia mediana supra, para et infraumbilicalis hysterectomia totalis abdominalis, classica adhessioysis omenti et intestini tenui, omenetctomia totalis limfadenectomia pelvis bill peritonectomia pelvis, biopsio peritonei vesicae urinarie, biopsio mesoi intestini lavage et drainage c. Douglasi? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 11. 2018.
    • Poštovana,
      Načinjena je radikalna operacija kojom su izvadjeni unutrašnji ginekološki organi, kao i limfne žlezde i delovi trbušne maramice, koji se šalju na ph verifikaciju. Ne znam detaljniju anamnezu, ali ovisno o ph nalazu biće odlučeno o daljoj terapiji.