1. Potreba mamografije kod cistično izmenjenih dojki

    Pitanje broj: #154952

    Radila sam ultrazvuk dojke i nalaz je: fibrocistično izmenjen parenhim dojki sa najvećom cistom u desnoj, retromamilarno 5mm, lipomatoza i duktetazija obostrano. U levoj prema aksili fibrozni plak 15mm. Imam 42 godine. Da li je potrebno uraditi mamografiju?

    Odgovoreno: 16. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Načiniti shodno odluci radiologa. Možda bi u obzir došla kontrolna mamografija leve dojke ili redovna uz kontrole. Naravno, radiolog je dužan da nivo sumnje iskaže birads klasifikacijom svake promene koju detektuje i shodno tome da da savet šta dalje, jer Vas je on i pregledao. Čitajući Vaše pitanje, mogu da kažem da za sada u dojkama nema maligne bolesti.