1. Benigni tumor dojke

    Pitanje broj: #158610

    Molim mišljenje za sledeći nalaz: palpatorno obje dojke meke, a na spoju lk desne palpira se tvrda pokretna tu rezistencija veličine golubijeg jajeta; ehografski u obje dojke vidljivo pretežno žljezdano tkivo mikrocistične građe sa mikrocistama promjera do 3 mm. Na spoju lk desne dojke vidi se hipoehogen solidan tu promjera 2. 27puta1. 04; rubno prokrvljen i pretežno tvrd sa mean 26 sd 16. 8 sr3. 26 eho izgleda fa dd mixoidnog fibrocističnog proliferativnog. U obje axile vidljive lipomatozne lgl. Desno jedna reaktivna proširenog hipoehogenog parenhima promjera 1. 73puta0. 74cm. Zaključak: fa tardum mammae dex bi rads 3 e 4 dysplasio mycrocistica mammae bill acr c lgl lipomatosae axillae bill Potreban je hirurški tretman tumora desne dojke.

    Odgovoreno: 01. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Benigni tumori dojke takođe mogu praviti probleme, oni rastu, često se javljaju multifokalno i takođe su hormon zavisni-zavise od ciklusa. Takodje fibroadenomi se mogu i upaliti čime bi se objasnile reaktivne žlezde u aksili. Tako da nekada je i benigne promene potrebno hirurški ukoniti da ne bi pravile ovakve tegobe.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #158610

    • Danas sam bila na ultrazvučnom pregledu, bila je velika gužva i nisam imala puno vremena da pročitam opširnije sa doktorom. Interesuje me šta to znači - Uaxillama lipomatozno izmenjeni limfatici. Hvala unapred.

    • Postovani danas sam radila uz dojke gde je sve u redu ali me zanima sta znaci ovo u desnoj askili lipomatozno izmenjene lgl promera 19mm,u levoj aksili "masno jastuce" inace to znam da imam to je od vakcine koju sam dobila kao beba i u nastavku nekoliko lgl normalne morfologije,promera od 14mm?