Postovanje. S vremena na vreme (u 2 meseca jednom,pa 6 meseci nista,pa opet), dakle bez pravila, dobijem glavobolju u vidu osetljivosti na svetlo, kao probadanje,najcesce u jednom oku, i tada mi prija mrak i tisina. Imam mucninu, sve dok ne povratim muka mi je. Nekad se desi i zeleno,kao zuv da povracam, i sve ono sto sam jela taj dan, kao da nije zeludac ni vario kako treba. Moja majka je ranije imala slicne tegobe. Ja ih imam uglavnom nakon duze sati rada na racunaru i stresa na poslu. Imam 37 godina. Treba li da se zabrinem, sta je to posredi?

    Odgovoreno: 03. 09. 2022.
    • Poštovana,

      prema Vašem opisu to mogu biti migrenske glavobolje.

      Ipak, preporučujem pregled neurologa, radi detaljne anamneze, pregleda i dalje dijagnostike i terapije.

      Vodite dnevnik glavobolje (lokalizacija, jačina, karakter, sa/bez mučnine i povraćanja, trajanje, učestalost.

      Srdačan pozdrav