Dobar dan, Duzi vremenski period imam tremor glave. Ranije se desavalo povremeno, medjutim u zadnje vreme dosta cesce, narocito kada sam pod stresom i previse umorna. Uz to se i pojavio i tremor ruku, nekada obe, nekada samo jedna. Magnet glave uredan, stitna zlezda u redu. Snimak kicme pokazuje cervicalgiju. Niko u porodici nema tremor. Da li je moguce da je u pitanju neka ozbiljnija bolest?

    Odgovoreno: 11. 01. 2024.
    • Poštovana gospođo, kada je u pitanju tremor uvek treba misliti na moguće postojanje Vilsonove bolesti koja može da se ispolji tremorom. Da li su kod Vas rađeni pregledi u smislu određivanja ceruloplazmina u serumu, bakra  u 24-časovnom urinu i pregleda oftalmologa špalt lampom na Kayser-Fleischerov prsten?  Ukoliko nisu, možete mi se javiti rad dijagnostike, budući da se ja bavim lečenjem ovog oboljenja. Pozdrav, dr Kažić.