Marina Says: August 7th, 2008 at 2:07 am Postovani doktore, imam 27 godina i ne znam kako i od cega, ali dijagnoza koju sam dobila pre pet dana kod neurologa u konsultaciji sa neurohirurgom je sledeca-Lumboischialgija 1. dex. PIVD L5 S1 !.dex. Paresis n.tibialis 1.dex. Objektivno kako je napisao neurohirurg- hod samostalan, ne moze da hoda na prstima desne noge, ispad senzibiliteta po tipu hipestezije u dermatomu S1 desno, gruba motorna snaga plantarnih flexora desnog stopala diskretno oslabljena. Pateralni reflexi ocuvani, Achilov refleks desno ugasen, Lazarevicev znak pozitivan desno na 60 stepeni. MRI LS kicme prikazuje masivnuhernijaciju l5-s1 intervertebralnog diska dorzolateralno foraminalno desno. TH-ima relativnih indikacija za neurolosko operativno lecenje ali je za sada stav konzervativan. Simptomatska terapija. Fizikalna terapija. Dragi doktore, s obzirom da sam imala bolove koji su sami od sebe prestali, jedino ne mogu pravilno da hodam zbog trnjenja i nemogucnosti da stanem na prste desne noge, a u banji mi se stanje pogorsalo zbog neadekvatnih vezbi, da li mozete da mi odgovorite koje vezbe treba da radim. Molim Vas da mi takodje napisete Vase misljenje o tome sto se klinicka slika ne slaze u potpunosti s mojim fizickim stanjem, kako kazu doktori ,jer nemam apsolutno nikakve bolove u lumbalnom delu. Unapred veoma zahvalna, Marina

    Odgovoreno: 10. 08. 2008.
    • Poštovana, o vežbama i terapiji propisanoj u banji treba razgovarati sa fizijatrom koji je lečenje propisao. Ako vam se stanje pogoršalo tokom lečenja u banji onda banjsko lečenje treba prekinuti i ponovo konsultovati neurohirurga kako bi se razmotrila varijanta operativnog lečenja. To što nemate bol u leđima nije naročito bitno, mnogo je bitnije postojanje slabosti mišića fleksora stopala. Srdačan pozdrav.