Postovani gospodine Pericu, kao i svi koji Vam pisu imam neresiv problem :). Otac ima 55 godina i prosle godine u decembru mu je dijagnostikovana metastaza na Th4 prsljenu. Operciju su uradili lekari na Banjici i prsljen, koji je bio u ocajnom stanju, ocistili i ucvrsili za 3. i 5. Nakon toga je otpusten i presao je na VMA gde su nastavili sa lecenjem tumora. Na osnovu nalza su utvrdili da je u pitanju adenokarcinom sa primarnim izvorom u plucima. Pre mesec dana je izasao iz bolnice nakon sto je primio 1. turu hemo-terapije. Problem je u tome sto i dan dans ima neizdrzive bolove i nije u stanju da na nogama izdrazi duze od minuta. Po preporukama lekara koji ga lece od karcinoma ne smemo da koristimo bilo kakvu terapiju koja ukljucuje stimulaciju misica (elektro, masaza...), a zbog bolova on nije u stanju da sam prohoda. Da li imate bilo kakav savet po pitanju nekog daljeg tretmana, kome da se obratimo i sl. Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Poštovani, postoji više mogućnosti kojim bi tegobe mogle da se reše ali za konačnu procenu je potreban klinički pregled ili bar pregled celokupne medicinske dokumentacije. Možete se obratiti Centra za bol KBC Bežanijska Kosa na Novom Beogradu ili Klinici za neurohirurgiju, VMA. Srdačan pozdrav.