postovanje urđen je MR citave kicme a snimanje je preporuceno jer je beba rodena sa meningomijelocelom nalaz odgovara znacima menongomijecele od nivoa L3/L4 DO NIVOA S2/S3 koja je op.tretirana vide se znaci tethered corda a zavrsni dio medule spinalisod nivoa TH11 do nivoa L3 pokazuje znakove siringomijelije molim vas da mi ovo malo pojasnite dok cekam konsultacije sa neurohirurgom

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Poštovana, pošto se radi o kompleksu urođenih razvjnih anomalija kičmenog stuba i kičmene moždine, mislim da je najbolje da prvo porazgovarate sa neurohirurgom koji je već operativno lečio ili će lečiti vaše dete, pa tek onda da ovde, ako bude bilo potrebe, damo dodatna pojašnjenja. Molim Vas da se potrudite da tokom konsultacije sa neurohirurgom pitate sve što vas interesuje i da insistirate na potpunom informisanju, jer nikakva komunikacija preko interneta ne može zameniti direktan kontakt sa lekarom koji u konkretnom slučaju operativno lečenje sprovodi. Srdačan pozdrav.