Postovani doktore imam dg;Neuralgio n. trigemini v1 et v2lat sin. i Luxacio art TM l,s, imam jake bolove od th koristim amp diprofost, ampOHB12 ITAB RIVOTRIL 2/1/2. Imam snimke,molim Vas odgovorite sta da radim dalje da mi se smire bolovi . Zivimu u Bujanovcu. unapred zahvalna pacijentkinja!

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Postovani, Bolesti TM zgloba su u domenu rada maksilo-facijalnih hirurga dok je dijagnostika i lecenje trigeminalne neuralgije prevashodno u oblasti rada neurologa i NEUROHIRURGA, cime se i sam bavim. S obzirom da se radi o veoma neprijatnoj bolesti (mislim direktno na trigeminalnu neuralgiju), kao i o cinjenici da propisana terapija ne odgovara savremenim shvatanjima u lecenju ove obolesti, pravi savet za Vas bio bi upucivanje kod specijaliste neurohirurga koji se specificno bavi lecenjem ove bolesti: Prof. dr B.Antic, Klinika za neurohirurgiju VMA u Beogradu. Pregled i konsultaciju mozete obaviti uz odgovarajuci uput za specijalisticki pregled (koji cete uzeti od vaseg maticnog lekara u Domu zdravlja) ili uz placanje pregleda, svakog utorka posle podne od 15.30-18.30h u Kabinetu za neurohirurgiju poliklinike VMA u Beogradu. Potrebno je da prethodno zakazete pregled kod pomenutog doktora na jedan od brojeva telefona za zakazivanje pregleda navedenih na veb stranici VMA: www.vma.mod.gov.yu/ Srdacan pozdrav.