Ukratko radi se o mojoj kcerki koja se tri godine leci od Askin tumora,primila je 22 hemioterapije i 28 zracenja,dve operacije medijastinuma,zadnja u avgustu og.U oktobru je doslo do prodora u kicmu i od tada je paralizovana od krsta na dole.Pitanje za Vas je postoji li neko u svetu ko moze to operisati? Vreme je presudno. S postovanjem

    Odgovoreno: 25. 01. 2008.

    • Pre nego sto kontaktirate bilo koji centar za spinalnu hirurgiju u svetu, mislim da je za početak mnogo jednostavnije i efikasnije da se obratite lekarima zdravstvenih ustanova u našoj zemlji (ako ste u Srbiji), koji se bave operativnim lečenjem bolesnika sa navedenom komplikacijom osnovne bolesti (Askin tumor sa prodorom i/ili zahvatanjem određenog dela kičmeng stub i posledičnom oduzetošću nogu): Klinika za neurohirurgiju VMA u Beogradu (ppuk. dr M. Savić, 011/3608-808, 011/3608-464), Centar za hirurgiju i lečenje bolesti kičmenog stuba Instituta za ortopedsko-hirurške bolesti „Banjica" ( chkls@iohbb.edu.yu, 011/367-23-99 011/660-466). Napominjem da je pregled pacijenta sa kompletnom medicinskom dokumentacijom neophodan preduslov da bi se svrsishodnost bilo kakvog operativnog lečenja mogla razmatrati. Srdačan pozdrav.

Komentari na pitanje: #2618

    • Radjena je rezonansa. Dijagnoza je cirkularni tvrdi disk-osteofit kompleks nivoa c3-4 sa kompromitacijom korenova c4 obostrano, izrazenije levo foraminalne radiks ciste c7-th2 imam male bolove u vratu, kad okrecem glavu levo. Unapred hvala.