Poštovani,
    Pre 2,5 nedelje sam na treningu primila udarac u glavu. Boli me uho na dodir, mislila sam da će da prođe i nisam išla na pregled. Interesuje me da li je neophodno da odem kod doktora, šta može biti u pitanju i da li mogu da nešto koristim da ubrzam oporavak. Nemam otok, na mestu bola imam samo malo ispupčenje, ali ne znam da li je to sad nastalo, ili mi je takva hrskavica. Nadam se da sam Vam dala dovoljno informacija.
    Hvala najlepše

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Najverovatnije da je došlo do ozbiljnijeg nagnječenja rskavice ušne školjke, čak možda i parcijalne rupture .Nakon toga obično zapaljenski reaguje perihondrijum, pa otud bolno zadebljanje. Kako nema curenja krvi iz ušnog kanala niti bistre moždane tečnosti , vrtoglavice, kočenja vrata ili povišene temperature, stvar nije hitna. Ipak zbog rizika aseptične nekroze, poželjno je da se javite specijalisti za uho.grl,nos.