Pojasnite mi izveštaj neurohirurga Spondylosis deff.vert LS?

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Nalaz se zasniva na tumačenju rentgena slabinske kičme i podrazumeva deformaciju obodnih delova pršljenskog tela u smislu formiranja trnolikih ispupčenja koja sužavaju kičmeni kanal i kanal kroz koji izilaze kičmeni živci, i tom prilikom ih žuljaju izazivajući bol. U početnom stadijumu lečenje podrazumeva davaje antireumatika i primenu fizikalnih procedura.