Imam djevojčicu od 6 god., od rođenja ima DANDY WOLKER sindrom. Urađen je operativni zahvat i ugrađena drenaža likvora.
    Interesuje me da li postoji bilo kakav način liječenja kod nas ili u inostranstvu?

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Ukoliko IV moždana komora nako ugradnje sistema nije uvećana odnosno napeta, i ako nema znakova trpljenja moždanog stabla (uredno hoda, guta, govori) onda se treba zadovoljiti učinjenom operacijom. U protivnom se otvara lobanja i kroy središte malog mozga pristupa krovu IV moždane komore gde se pravi otvor-stoma.Takva intervencija se može uraditi u nekom od Kliničkh centara Srbije na Klinici za neurohirurgiju.