Poštovani,
    radila sam MR pregled glave, sve je uredno, osim piše ovako: U adenohipofizi prisutna T1W hiperintezna lezija promera 6 mm suspektna za postojanje hemoragičnog adenoma [pituitarna apopleksija ] INDIKOVAN JE MR HIPOFIZE. ZAKLJUČAK: Suspektan hemoragijski mikroadenom hipofize.

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Bilo bi dobro znati zašto je uopšte činjen MR mozga. Sam nalaz može značiti manje krvarenje u hipofizi što ne mora značiti popuštanje njene normalne funkcije. Potrebno je uraditi pregled svih hormona hipofize u krvi .U svakom slučaju, potrebno je posle jedne vremenske distance od makar mesec do dva meseca ponoviti MR mozga i komparirati ga sa ranijim.