Moje dete se rodilo 25.7.08, imao je operaciju 20.8.08. Ima hidrocefalus i sa 25 dana su ga operisali. Rođen je normalan, sve redu. U bolnicu smo otišli sa 6 dana, jer je dobio temperaturu i ta temperatura je trajala 15 dana, a imao je i konvulzije, pa su mu radili UZ glave i rekli da mora da se operiše. Kada smo došli u bolnicu radili su mu sve analize, UZ glave i sve je bilo u redu.
    Zanima da li će imati neke posledice i od čega zavisi da li će mu biti izvađene cevčice koje su mu ugrađene?

    Odgovoreno: 24. 09. 2008.
    • Poštovana, \"cevčica koja mu je ugrađena\" odnosno sistem za drenažu likvora kako mi to stručno kažemo, ostaje doživotno. Ako implantirani sistem radi kako treba, hidrocefalus će biti izlečen i neće biti nikakvih posledica, dete će se razvijati i živeti normalno. Ono što je bitno jeste da su potrebne redovne kontrole. Srdačan pozdrav.