Nakon obraćanja lekaru, zbog bolova u kičmi i lijevoj nozi, uradila sam magnetnu rezonancu kojom mi je ustanovljen sljedeći nalaz: "MR pokazuje extruziju diska na L5-S1 posteriorno široko, diskartrozu na tom nivou sa subhondralnom sklerozom, diskopatiju na L4-L5 i protruziju diska TH10-TH11 paramedijalno desno subligamentarno". Preporučena mi je operacija diskusa, da li je ona neophodna pri ovoj dijagnozi. Gdje se ove operacije najbolje izvode na teritoriji Srbije i Crne Gore. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 24. 09. 2008.
    • Poštovana, pitanje \"da li je operacija neophodna\" treba da postavite onom lekaru koji Vas je ispitivao i operativno lečenje preporučio. Na drugo pitanje je besmisleno odgovarati. Srdačan pozdrav.