Poštovani dr. Molila bih za vaš savjet šta i kako pokušati da ne dodje do daljnje erozije i više bolova. Visina 164, težina je 82 g kg. Urodjena visoka luksacija kukova. Zanima me sta znaci degeneratuvne masne naslage na kostima da li je to usljed debljine? Da li piti glukozamin (da li pomaze oporavku tecnosti izmedju diskova) ? Sta uzimati kod bolova? Želim vaše mišljenje, s poštovanjem neri m.

    Odgovoreno: 11. 01. 2011.
    • Poštovana,
      Kod vas postoje koštani izraštaji na pršljenovima donjeg dela kičme (spodiloza) i diksus hernija koji vrše pritisak na korene nerava. Oni nisu sačinjeni od masti. Za izbor lečenja potrebno je pregledati vas i vaše snimke. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google