Veliki pozdrav i velika molba. Postovani dr. Voljela bih da mi ocitate nalaz mr. L/s kicme. Slojevi: sagitalni i aksijalni tehnike: t1 i t2. Na seriji sagitalnih i aksijalnih mr slojeva l/s kicme na t1 i t2 sekvenci vidi se da je spinalni kanal uredne sirine. U spinalnom kanalu se uocava starija lucna napetost i. V. Diska l4 l5, a slicna i lucna napetost diska na podrucju i. V. Diska l5 s1. Trupovi kraljeska uredne visine i signala. I. V. Diskusi dijelom blago izmjenjenog signala. Zavrsni dio kicmene mozdine urednog intenziteta. U sakralnom kanalu se u nivou s1 vidi mala zona signala tecnosti, a nesto veca u nivou l2 segmenta. Unaprijed zahvalna uz molbu za sto brzi odgovor. Ps. Bol ide duz cijele desne noge.

    Odgovoreno: 28. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Kod vas se opisuju blaže degnerativne promene na diskusima. Takodje postoje ciste u predelu korena živaca. Ovako opisane promene obično ne zahtevaju operativno lečenje. Da bih bio siguran da ove promene ne vrše pritisak na nerv morao bih videti snimke. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/hirurgija_bola. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google