Postovani, prije 20 dana sam isla na mri, posto imam jake bolove u ljevoj nozi, a to vec traje 4mj. Pa vas molim da mi kazete svoje misljenje, sta vi mislite da je najbolje da uradim, posto mi moji doktori kazu da mi je jedino operacija moze pomoci, ovako nalaz glasi; examination at l5-s1 shows disc desiccation. There is loss of disc height annular bulge and a superimposed left paracentral disc extrusion which shows caudal migration. There is a mass effect upon the descending left s1 nerve root. The extruded disc fragment measures 1. 0 x 1. 1 x 1. 0 cm. There is ninimal mass effect upon the central canal. There is extension along the left s1 nerve root displacing it laterally. Impression; focal disc extrusion at the l5-s1 level to the of central having mass effect upon the descending left s1 nerve root. The fragment shows caudal migration. Measurements as above. Unaprjed zahvalna!

    Odgovoreno: 28. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Kod vas je došlo do diskus hernije koja vrši pritisak na koren nerava za nogu. Tada najčešće nastaju bolovi tipa išijasa, utrnulost pete i spoljne strane stopala, a nekad i slabost pri hodanju na prstima. Indikacije za peraciju zavise od veličine diska, ali i tegoba i neurološkog deficita. Što se tiče veličine mislim da je ona značajna i da tu moda postoji indikacija za operaciju. Ipak lični uvid u tegobe pacijenta i njegovih snimaka govori daleko više od opisa snimka. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google