Postovani doktore imam 40godina i u martu ove godine počeli su bolovi u levom kolenu, trnjenje cele noge pa potom i bolovi u lumbalnom delu. Po predlogu neurohirurga radila sam mri i gdijagnoza spondylosis lumbalisincip. Prottusio discus l4/5, doktor je bio mišljenja da nisam za op. Tretman i mirovanjem a potom fizikalnom terapijom i vezbama zalecila sam se te sam u avgustu mececu pocela da radim. Inace građevinski tehnicar sam po struci i radim u građevinskoj firmi. Da bi početkom novembra ponovo poceli bolovi u kolenu i sve kao u martu mesecu. Ponovo sam bila kod neurohirurga po njegovom zahtevu ponovila sam snimanje mni, emng. Sadašnja dijagnoza je hernija disci l4 lateralis l sin. (mri) , radiculopathia l5 l sin (emng) , paresin n. Peronei l sin i hlbs, doktor smatra i predlaže mi op. Tretman. Ja i dalje imam bolove i trnjenje noge. Molim vas za strucno mišljenje i savet. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 12. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Ja ne mogu biti precizniji nego lekar koji je video vaše snimke i pregledao vas. Ipak deluje mi da je diskus hernija kod vas dovela do još većeg oštećenja korena za važan nerv noge. Često se u vakvim situacija preporučuje operacija. Više o ovoj temi sam pisao na sajtu
      http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm najlakše se dolazi do njega ako iskopirate naziv sajta u google