Postovani doktore kojadinovic ja sam vasa pacijentkinja bolujem od dickushernije sada vec godinu dana. Prosli put ste mi napisali da odem tu kodnas kod doktora ako mi neurotin tablete slabo deluju. Tu sam dobila od lekova: mydocalm 150mg, milgamma100mg, lyrika75mg i panadol500mg. Bolove i daje imam desna noga stalno natecena, peckanje, pulsiranje, ostri bolovi. Doktore ja za godinu dana dobila sam dosta inekcija, blokade, i razne lekove pila, ja sam se vec umorila psihicki od bolova. P. S: prvi put kad sam bila kodvas u maju rekli ste da je to operativno lecenje, pokupila sam sve nalaze za operaciju. U junu osecala sam se boje i odbila operaciju, pitala sam vas dali moze banja, rekli ste moze ali to je samo psiha. U banju sam isla 4 dana dobila sam jake bolove morala sam prekinut. U julu nazvali smo vas za operaciju rekli ste sad je leto nevaja zbog rane. U septembar trazili ste novu mr snimak isto je pokazalo. U oktobru ste mi rekli, jos me nebi operisali dali ste inekcije dexosan i neurotin tablete. Molim vas napisite mi zasto nije za operaciju? Kad ste u maju konkretno rekli da je operacija.

    Odgovoreno: 12. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Ne sećam se konkretno. Ja predlažem operaciju samo kada zaista mislim da je indikovana. Kad sam predložio operaciju imali ste verovatno značajnu diskus herniju, ali ste tada operaciju odbili. Često se desi da se diskus hernija povuče, ali ostavi oštećenje nerva koje samo nastavi da produkuje bol i tada operacija ne pomaže, već lekovi i rehabilitacija. Ipak da bih bio siguran pitajte lekara da vam da uput i zakažite se ponovo na poliklinici.